Європейці нам відкрили безвіз. А далі у нас вже пішло за власним сценарієм…

Становлення дуже простого “бізнесу”. Для тих, хто приймає від нас всілякі папірці. Сходіть у центр адміністративних послуг – спробуйте оформити біометричний паспорт. Треба встати о 5-ій ранку (це не погано, рано вставати корисно). Отримати один з 20-ти талончиків. Здати документи. Сплатити щось біля 500 (900) гривень. Й спокійно йти додому, щоб забрати паспорт за 1 (або 2 місяці, залежно від сплаченої суми). Так і було зроблено. Через місяць очікування, прийшли у ЦАП. Де нас чемно поінформували, що процедура затягується десь на 4 місяці. Черга, нічого не вдієш… Ніби, все об’єктивно. Але завжди є альтернатива: звернутись до посередників, які беруть 6500 гривень й обіцяють зробити теж саме диво за два тижні.

А тепер покажіть мені, будь-ласка, того ідіота, який зламає цю схему й почне видавати громадянам України ці дорогоцінні паспорти впродовж місяця або двох за ті ж 900 (500) гривень! Такому персонажу, щонайменше, начистять писок (або й задушать десь у коридорі) свої ж колеги. Вріжуть, як незаконнонародженому синові лейтенанта Шмідта, який псує ефективно працюючу схему на підконтрольній їм території.

А тим, хто тупо стоїть в загальній черзі і готові “давитися” за якихось 6500 гривень, ще довго будуть розповідати про “відсутність бланків паспортів, які не встигає друкувати поліграфкомбінат”.

Як думаєте, Брюсель в долі? Думаю, європейців нахабно “кинули”.

Джерело: Facebook Дмитра Тузова