У прес-центрі “Українських новин” відбулася прес-конференція “Справа міністра фінансів виходить на фінішну пряму: нові ексклюзивні документи та докази, надані Великобританією щодо доходів Олександра Данилюка”. Представники громадської організації “Українська антикорупційна асоціація” надали документальні свідчення того, що міністр фінансів Олександр Данилюк із серпня 2017 року не надав даних про сплату податків у Великобританії, хоч і мав таку можливість.

За словами лідера “УАА” Олександра Аронця, міністр фінансів задекларував майно та грошові кошти на суму в понад 7 млн грн., але офіційно в Україні, починаючи з 1998 року, сплатив податки, виходячи із отриманого доходу у близько 1 млн. грн.

“Правоохоронці запитали в Олександра Данилюка: якщо він має такі статки, то хай покаже, звідки узяв гроші і чи були сплачені податки?” – сказав Аронець.

За його словами, міністр фінансів заявив, що отримав доходи в період з 2005 по 2009 рік під час роботи у Великобританії та Люксембурзі і надав як підтвердження листи з двох компаній. Ідеться про понад 450 тис. фунтів стерлінгів. Але досі немає жодних підтверджень, що з цієї суми сплачені податки у Великобританії. Наразі все свідчить про те, що із заявленої суми  доходу Олександр Данилюк не платив податки ні в Україні, ні у Великобританії.

Як зазначили представники “УАА”, міністр мав майже півроку, щоби отримати від Королівської служби податків і митних зборів документи, які підтверджують його слова. Натомість є документи, які свідчать про те, що міністр контактував із британцями стосовно доходів за період із 2013 по 2017 роки. І відповідь отримав упродовж доби.

“В опублікованій у мережі Інтернет скан-копії відповіді Британської Королівської служби податків і митних зборів на звернення самого Данилюка зазначено, що він не отримував доходів як найманий працівник із 2013 по 2017 роки. Але чому немає документа, який стосується періоду з 2005 по 2009 роки? Хоча, судячи з відповіді на запит міністра, отримати його можна за один день. Чому міністр не отримав та не опублікував такий документ, щоби зняти всі питання? Відповідь, як нам видається, очевидна – британці нічого не знають про податки Данилюка”, – зазначив Аронець.

Він наголосив, що 2 лютого, відповідно до повідомлень ЗМІ, закінчується черговий термін, який податківці надали Данилюку для подачі документів, що підтверджують отримання ними доходів та сплати податків.

«УАА» закликає громадськість моніторити справу про можливе ухилення від сплати податків міністром фінансів, який займає особливо відповідальне становище на посаді, пов’язаній з високим рівнем корупційних ризиків, згідно з переліком, затвердженим Національним агентством з питань запобігання корупції.