Активісти “Української антикорупційної асоціації”  22 січня 2018 року пікетували Державну міграційну службу. Вимагали у керівництва ДМС в особі Максима Соколюка невідкладно налагодити механізм вчасної видачі закордонних паспортів та усунути корупційну схему при їх оформленні.

“Державна міграційна служба створила такі умови оформлення закордонних паспортів, що люди, яким терміново потрібні паспорти, змушені звертатися до посередників – так званих “прискорювачів”, аби отримати їх вчасно. Достатньо набрати в інтернет-пошуковику запит “терміново оформити закордонний паспорт” – побачите сотні оголошень з відповідними пропозиціями. При чому посередники обіцяють поспорт за чотири робочих дні, чого не пропонує навіть офіційне ДП “Документ”. Щоправда, ціна за таку “послугу” складає від десяти тисяч гривень і вище. Усі інші змушені чекати на свою чергу по кілька місяців. На цьому й заробляють посередники, які діють у змові та під прикриттям посадових осіб Державної міграційної служби та поліграфкомбінату “Україна”. Їхній виторг обчислюється десятками мільйонів гривень щомісяця”, – заявив лідер “Української антикорупційної асоціації” Олександр Аронець.

Попри гучні заклики активістів та киян, які приєдналися до вимог громадської організації, керівник ДМС до пікетувальників не вийшов. Замість себе вислав керівника прес-служби Сергія Гунька. Представник ДМС визнав існування корупційної схеми при оформленні закордонних паспортів, проте всю відповідальність за боротьбу із цим явищем переклав на правоохоронців.

Учасники акції передали керівництву ДМС звернення з вимогами прибрати посередників і відновити видачу закордонних паспортів у найближчі дні.

“Ми вимагаємо негайно ліквідувати корупційну схему, у якій задіяні співробітники очолюваної Вами Державної міграційної служби, покарати їх за протиправні дії та вжити невідкладних заходів, які дозволили б у найкоротші терміни налагодити оформлення закордонних паспортів у визначені законодавством терміни. У протилежному випадку – вимагаємо скласти повноваження голови Державної міграційної служби”, – йдеться у зверненні “Української антикорупційної асоціації”.

“Українська антикорупційна асоціація” звернеться до правоохоронців із заявою про перевірку керівництва ДМС на причетність до шахрайства в оформленні закордонних паспортів, а також до міжнародних партнерів України.