Учасникам АТО забезпечено максимально широкий доступ до земельних ділянок. На засіданні 17 січня 2018 року Кабінет Міністрів вніс зміни до постанови №413, гарантувавши право ветеранів війни на сході України на першочергове і безоплатне отримання земельних ділянок.
Постанова діяла з літа минулого року й практично заблокувала отримання земельних ділянок ветеранами АТО.
“Частка оформлення земельних ділянок учасниками учасниками антитерористичної операції обчислювалася 25% від площ земель, реалізованих раніше на відкритих аукціонах відповідними управліннями Держгеокадастру. Але саме відсутність проведення торгів перекреслила навіть таку мізерну можливість. Тепер це питання вирішене: учасники антитерористичної операції зможуть отримати свої ділянки, адже на них дія постанови не поширюється”, – зазначив голова громадської організації “Українська антикорупційна асоціація” Дмитро Гамаш.
Ініціативу внести зміни у постанову ветеранські організації просували єдиним фронтом, участь у якому взяли також об’єднання волонтерів та юристів. Наприкінці минулого року до ініціативи долучилася “Українська антикорупційна асоціація”.
“Щиро дякуємо всім побратимам, хто боровся, виступав у ЗМІ, писав листи та звернення, їздив до Києва, приймав участь у мітингах з метою ініціювання внесення змін до вказаного акту. Ми об’єдналися й довели, що спроможні відстоювати свої права та робити зміни в країні”, – розповів голова “Всеукраїнського об’єднання учасників АТО “Українці-разом!” Руслан Руденко.
Представники ветеранських організацій певні, що успіх єдиних сил у захисті земельних інтересів учасників антитерористичної операції згуртує й навколо спільних антикорупційних проектів, які просуває ГО “Українська антикорупційна асоціація”.