Представники ГО “Української Антикорупційна асоціація” 16 січня 2018 року взяли участь у прес-конференції, присвяченій висвітленню питання порушень під час проведення інвестиційного конкурсу на благоустрій та облаштування територій зупинок громадського транспорту в Києві. Захід проходив у прес-центрі УНІАН.

У ході прес-конференції учасники обговорили проблему щодо ігнорування інтересів потенційних інвесторів – дрібних підприємців, які беруть участь у конкурсі, що проводиться структурними підрозділами КМДА.  Річ у тому, що умови конкурсу прописані таким чином, щоб шанси перемогти мали лише представники великих торгових мереж, які мають можливість вкладати десятки мільйонів гривень. Це автоматично позбавляє можливості брати участь в конкурсі представників малого та середнього бізнесу, розвиток якого має бути одним з пріоритетів економічної та соціальної політики в Україні.

“На жаль, доводиться говорити не про окремі сумнівні випадки, а про системну політику. Влада не створює належних умов для нормальної роботи малого бізнесу, змушує його працювати в “тіні” без цивілізованих правил гри. При цьому, його ще й знищують на догоду більшим гравцям, які мають доступ до фінансових ресурсів. Також часто доводиться стикатися із випадками, коли ці гравці відверто шантажують громаду Києва, переслідуючи власні інтереси. Цьому потрібно покласти край” – заявив у ході обговорення представник ГО “Українська антикорупційна асоціація” Олександр Солонько.

ГО “Українська антикорупційна асоціація” долучилась до вимог організаторів і вимагає від міського голови Віталія Кличка скасувати інвестиційний конкурс, а в подальшому врахувати інтереси дрібного та середнього підприємця для можливості їхньої участі в конкурсі. Представники нашої громадської організації будуть продовжувати стежити за перебігом цього конкурсу.