“Українська антикорупційна асоціація» презентувала в “Укрінформі” антикорупційний хаб, який об’єднає журналістів, правозахисників, громадських діячів та громадські організації в антикорупційній боротьбі.

«Українська антикорупційна асоціація» вже об’єднала активістів, журналістів, правозахисників, різноманітні громадські організації. Наш спільний інтерес –  стати майданчиком, своєрідним хабом для того, щоб об’єднати зусилля професійних політиків, депутатів, громадських діячів, блогерів, простих громадян у боротьбі з корупцією. Ми відкриті для дієвих пропозицій, готові підтримати ініціативи й разом», – заявив лідер ГО «Українська антикорупційна асоціація» Олександр Аронець.

Підтримку новій асоціації висловив народний депутат Юрій Левченко. Він також акцентував увагу на важливості об’єднання антикорупційних діячів навколо спільної платформи.

«Чим більше у нас буде справжніх організацій, які боряться з корупцією не для того, щоби покрасуватися на телебаченні чи заробити політичні бали, а щоби реально прибрати корупцію бодай з однієї галузі, – тим краще буде для держави. Люди бачать чимало фактів корупції, і не завжди знають, куди звертатися по справедливість. Тому важливо, щоби існував такий майданчик, як «Українська антикорупційна асоціація», на який люди могли би виносити факти корупції. Нині вже замало написати про це у своєму Фейсбуці – треба долучатися до боротьби разом з тими, хто готовий доводити справи до кінця», – зазначив Юрій Левченко.

Появу майданчика для консолідації антикорупційних практик відзначив і ведучий «Громадського радіо» Дмитро Тузов.

«Як що ми, журналісти, не будемо реагувати не лише на факти корупції у верхах, а й на прояви побутової корупції, то така ситуація може призвести до соціального вибуху. Антикорупційний ліхтар треба вмикати всім разом. Тому поява такого майданчика, де ми можемо зустрітися і забезпечити консолідацію зусиль, – це дуже позитивна ініціатива», – заявив Дмитро Тузов.

На думку голови ГО «Всеукраїнська Люстрація» Олександра Куліковського, новий антикорупційний майданчик спроможний активізувати боротьбу чиновниками, які роками організовували «схеми» крадіжок державних грошей

«Влада не боїться кримінальних справ чи судів. Вона боїться розголосу та об’єднання громади. Тому об’єднання навколо «Української антикорупційної асоціації» спроможне забезпечити суспільству тиск на корупціонерів, достатній для викоріння корупції» – зазначив Олександр Куліковський.

Головним завданням наступного року учасники «круглого столу» визначили реалізацію спільних антикорупційних проектів.

«Українська антикорупційна асоціація» створена наприкінці 2017 року з громадських об’єднань журналістів, правозахисників та громадських діячів як спільний майданчик для реалізації антикорупційних практик.